Forum www.niezaleznemogilany.fora.pl Strona Główna www.niezaleznemogilany.fora.pl
Z życia mieszkańców Mogilan
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   GalerieGalerie   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

ocena realizacji programu wyborczego Wójta Piotrowskiego

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.niezaleznemogilany.fora.pl Strona Główna -> Wójt
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
urzedniczka1
Dołączył: 01 Lip 2015
Posty: 69
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 3 razy
Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 7:10, 13 Paź 2018    Temat postu: ocena realizacji programu wyborczego Wójta Piotrowskiego

Kadencja 2014-2018 - oceniamy wójta Piotra Piotrowskiego.

Jeśli urzędujący wójt ubiega się o reelekcję należy dokonać dogłębnej oceny działań p. Piotrowskiego , gdyż przez cztery pokazał jakim jest człowiekiem, zwierzchnikiem i włodarzem gminy.

Zacznijmy od kampanii wyborczej p. Piotrowskiego z 2014r. Obiecywał, obiecywał, obiecywał – nie dotrzymał słowa w ani jednym punkcie z poprzedniej kampanii:

Program wyborczy Piotra Piotrowskiego 2014 rok
„Przygotujemy plan finansowo – inwestycyjny dotyczący remontów i budowy nowych dróg, chodników, ścieżek rowerowych i oświetlenia”. – nie powstał taki plan
„Przygotujemy niezbędną dokumentację techniczną i pozyskamy niezbędne decyzje administracyjne” – wójt nie sporządził nawet dokumentacji skrzyżowania gaj Zadziele, przez co opóźnia realizację inwestycji , a ludzie w tym miejscu nadal narażają życie przechodząc przez drogę!.
„Pozyskamy środki finansowe z programów unijnych na remonty i budowę nowych dróg i chodników, oświetlenia i ścieżek rowerowych- ścieżek rowerowych – zero, nowych dróg- zero, chodnik obok cmentarza”- wybudowano staraniem przewodniczącego Stokłosy!
„Podpiszemy porozumienie z GDDKiA w sprawie budowy bezpiecznych przejść przez drogę nr 7 (zakopianka) dla pieszych w Gaju, Libertowie i Mogilanach oraz bezkolizyjnego skrzyżowania w Gaju na skrzyżowaniu drogi nr 7 z drogami do Lusiny i Brzyczyny „– Wójt nie wywiązał się ze swoich obowiązków sporządzenia podstawowej dokumentacji w tej sprawie.
„Przystąpimy do stopniowej modernizacji i remontów dróg powiatowych ok. 35 km. Głogoczów- Włosań, Olszowice- Krzyszkowice, Mogilany- Świątniki Górne, Konary- Włosań- Lusina, Lusina- Swoszowice, Lusina- Wrząsowice, Skawina- Mogilany, Mogilany- Buków- Radziszów, Libertów- Brzyczyna- Korabniki, Korabniki- Brzyczyna- Gaj. W tym celu podpiszemy porozumienie z ZDP Krakowskiego. Modernizacja tych dróg obejmie: remonty nawierzchni dróg, budowę jednostronnych chodników w terenach zabudowanych, budowę oświetlenia w miejscu gdzie go nie ma, umocnienie i udrożnienie rowów, budowę ścieżek rowerowych” – też nie zrealizowane lub zrealizowane w części w której radni wprowadzali inwestycje do budżetu wbrew woli p. Piotrowskiego
„Przystąpimy do remontów i budowy nowych dróg gminnych, zgodnie z opracowanym planem. Drogi gminne będą posiadać nawierzchnię asfaltową, rów lub korytka przydrożne, oświetlenie. Tam gdzie będzie to możliwe poszerzymy jezdnię, zbudujemy jednostronny chodnik oraz ścieżkę rowerową”.- drogi gminne nadal nie posiadają nawierzchni asfaltowej, ścieżek zero,
„Wyznaczymy nowe trasy rowerowe łączące najcenniejsze zabytki znajdujące się na terenie gminy oraz miejsca widokowe.” – stan realizacji zero.
„Zmodernizujemy istniejące oświetlenie na bardziej energooszczędne. Wybudujemy stopniowo oświetlenie na tych drogach i ulicach, które go nie posiadają”. – nie wymieniano, realizacja oscyluje wokół zera.
„Przygotujemy i uchwalimy nowe studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy oraz nowe plany miejscowe dla całej gminy zero realizacji „. Nie ma studium, nie może być planów zagospodarowania.
„W nowym studium i planach miejscowych zwiększymy tereny pod zabudowę mieszkaniową.” - zero realizacji , p. Piotrowski nie zrobił studium zgodnego z prawem przez cztery lata!
„Zwiększymy tereny pod zabudowę usługową i usługowo- mieszkaniową oraz wyznaczymy strefy aktywności gospodarczej aby ściągać inwestorów, którzy utworzą nowe miejsca pracy dla mieszkańców.” - zero realizacji , p. Piotrowski nie zrobił studium zgodnego z prawem przez cztery lata!
„W nowym studium i planach miejscowych dopuścimy dogęszczenie zabudowy na terenach już zabudowanych.” -- zero realizacji , p. Piotrowski nie zrobił studium zgodnego z prawem przez cztery lata!
„Wyznaczymy nowe tereny rekreacyjne, sportowe oraz pod usługi publiczne.” - zero realizacji , p. Piotrowski nie zrobił studium zgodnego z prawem przez cztery lata!
„Przygotujemy plan rozbudowy kanalizacji sanitarnej i wodociągów dla całej gminy, a także projekty rozbudowy oczyszczalni ścieków w Lusinie i Włosani oraz pozyskamy na ten cel środki finansowe z funduszy unijnych” – realizaja: mniej niż zero, gdyż pogorszył stan wodociągu. Nie tylko nie rozbudowano sieci wodociągowej, ale p. Piotrowski celowo wstrzymuje budowę drugiego zbiornika na wodę, mając pieniądze w budżecie wielokrotnie przekraczające koszt budowy zbiornika i wpis do budżetu, przeniósł środki na następny rok i wykorzystał na inne cele, a zbiornika nie wybudował, co powoduje skażenie wody i braki wody w gminnym wodociągu.
„W ciągu najbliższych czterech lat prawie wszystkie gospodarstwa domowe w 10 sołectwach zostaną przyłączone do kanalizacji sanitarnej i sieci wodociągowej.” – zero realizacji , są nadal sołectwa w których nawet jedno gospodarstwo nie jest podłączone do kanalizacji.
„Podczas rozbudowy sieci kanalizacji sanitarnej i wodociągowej uzbroimy nowe tereny pod budownictwo mieszkaniowe oraz tereny pod inwestycje usługowe i produkcyjne”. - zero realizacji , p. Piotrowski nie zrobił studium zgodnego z prawem przez cztery lata!, Brak studium uniemożliwia sporządzenie planów zagospodarowania przestrzennego. Brak rozbudowanej infrastruktury uniemożliwia podłączenie nawet istniejących budynków a co dopiero dozbrajanie nowych.
„Przygotujemy plan budowy kanalizacji deszczowej, a w szczególności udrożnimy, umocnimy i wybudujemy rowy przydrożne, tak aby woda z dróg, ulic i chodników nie zalewała prywatnych posesji. Wzdłuż mniejszych dróg i ulic wybudujemy korytka przydrożne, które będą wyłapywały wodę, spływającą w sposób naturalny z ulic i posesji.: - zero realizacji.
„Zapewnimy odpowiedniej jakości wodę wszystkim mieszkańcom gminy przez budowę drugiego zbiornika wodnego na kopcach w Mogilanach, który będzie wyposażony w system uzdatniania wody. „Podpiszemy umowy z Miejskim Przedsiębiorstwem Wodociągów i Kanalizacji w Krakowie oraz Zakładem Wodociągów i Kanalizacji w Skawinie, dotyczące rozbudowy głównych magistral wodociągowych na terenie gminy.” – zero realizacji, p. Piotrowski wyłącza regularnir wodę z powodu jej braku, nie wykonuje badań wody itp. Doszło do zagrożenia życia i zdrowia skażoną woda w wodociągu gminnym!!!
„Ustanowimy jednorazową pomoc finansową tzw becikowe z tytułu urodzenia dziecka. Na każde urodzone dziecko matce, ojcu, lub opiekunowi prawnemu albo opiekunowi faktycznemu przysługiwać będzie zapomoga w wysokości 1000 zł również na dziecko przysposobione.” – zero realizacji
„Zwiększymy liczbę miejsc w przedszkolach. Wszyscy rodzice chcący posłać swoje dzieci do przedszkola znajdą w nim miejsce dla swoich pociech.” – miejsca są , lecz nie tam gdzie potrzeba. Rodzice często mają bliżej zawieźć dziecko do ptrzedszkola do Krakowa gdzie pracują, niż wozić po różnych sołectwach w gminie. Natomiast przedszkole w Mogilanach nie jest rozbudowane, nie ma bawet takich planów.
„Wprowadzimy bezpłatne porady prawnicze (raz w tygodniu) (w gazetce nr 6 zwiększono do 2x w tygodniu).” – zero realizacji. Mieszkańcy walczą przed sądami o zgodne z prawem decyzje, mieszkańcy muszą korzystać z prawników by bronić się przed skutkami niezgodnych z prawem działań wójta Piotrowskiego. Nie ma żadnej realnej pomocy prawnej, lecz walka w sądach z p. Piotrowskim.
„Wprowadzimy program dożywiania dzieci. Każde dziecko powinno w ciągu dnia zjeść ciepły posiłek. Opłacimy posiłki dla dzieci z ubogich i wielodzietnych rodzin.” – są dzieci w tym niepełnosprawne z ubogich rodzin, którym p. Piotrowski odmawia gorącego posiłku w przedszkolu, decyzje uczylił sąd, a wójt nadal podtrzymuje swoje działania, zatem zero realizacji…
„Utworzymy „Młodzieżową Radę Gminną”.- zero realizacji
„Hale, boiska, siłownie i skateparki będą dostępne dla dzieci, młodzieży i ogółu mieszkańców również poza lekcjami.” – zero realizacji
„ Zwiększymy ofertę kulturalną i rekreacyjną dla młodzieży.” – zero realizacji
Na wzór Krakowa powołamy „Gminną Radę Seniorów”. Gmina musi być przyjazna dla seniorów. – zero realizacji
„Gminna rada seniorów będzie opiniować propozycje dla osób starszych z zakresu ochrony zdrowia w tym profilaktyki zdrowotnej, pomocy społecznej w tym materialnej, oferty kulturalnej (turystycznej oraz sportowej).” – zero realizacji
„Zwiększymy ilość programów zdrowotnych, pomocowych, wydarzeń kulturalnych oraz rekreacyjnych dla osób starszych.” – w sądach uchylane są decyzje wójta odmawiające pomocy najbiedniejszym, niepełnosprawnym i chorym. Brak informacji o ofertach pomocy w ramach Ośrodka Pomocy społecznej – zero realizacji.
Na bazie „Gminnej rady Seniorów” utworzymy w każdej wsi kluby seniora. - zero realizacji
Utworzymy Uniwersytet III Wieku.- zrealizowany w 100%
„Pozyskamy pieniądze unijne na dokończenie budowy gimnazjum w Mogilanach wraz z hala sportową.” - zero realizacji
„Dokonamy niezbędnych remontów szkół i przedszkoli Doposażymy szkoły i przedszkola w niezbędne pomoce naukowe i dydaktyczne”. – zero realizacji , aśrodki na oświatę, które wszystkie gminy uzyskały, w naszej gminie nie starał się nawet p. Piotrowski i takich środków nie otrzymaliśmy z powodu wyłącznie bezczynności p. Piotrowskiego.
„Pozyskamy pieniądze unijne i wybudujemy brakujące hale sportowe, boiska (typu orlik), siłownie na wolnym powietrzy, skateparki.” – zero realizacji
„W każdej szkole utworzymy dobrze funkcjonujące i wyposażone pracownie: informatyczno- matematyczne, chemiczne, fizyczne, polonistyczno- teatralne, języków obcych, historyczne i geograficzne, itd.” -- zero realizacji
Wprowadzimy dodatkowe zajęcia pozalekcyjne.
„Zwiększymy liczbę kursów autobusowych MPK Kraków- Mogilany- Kraków, Kraków- Skawina-Mogilany i z powrotem.” – mniej niż - zero realizacji. Nie tylko nie zwiększona, ale zmniejszono na Buków i Skawinę, a bus do Świątnik zlikwidowany całkowicie.
„Wybudujemy ogólnodostępne place zabaw dla dzieci w tych miejscowościach w których ich nie ma.”- nieliczne i maleńkie place powstały. Realizacji częściowa.
„Wykorzystamy środki unijne na dofinansowanie OSP, ośrodka zdrowia, klubów sportowych, chórów, orkiestr i zespołów ludowych.” – mija rok odkąd p. Piotrowski nie uzyskał ani złotówki na inwestycje.

Program wyborczy p. Piotrowskiego z 2014r. nie został zrealizowany nawet w znikomej części. Pora wybrać wójta nowego, Grzegorz Stokłosa to szansa dla całej gminy.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
urzedniczka1
Dołączył: 01 Lip 2015
Posty: 69
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 3 razy
Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 7:32, 13 Paź 2018    Temat postu:

A co dał naszej gminie wójt Piotrowski:

1. http://www.mogilany.info/samorzad-gminny/12-sprawy-gminne/713-drastyczny-spadek-mogilan-w-rankingu-gmin-malopolski
2. Utrudnienia w pracy dla urzędników i radnych [link widoczny dla zalogowanych]
3. Szansę na olbrzymie zadłużenie naszej gminy , tak jak to miało miejsce już w przeszłości [link widoczny dla zalogowanych]
4. Chaos w każdej dziedzinie funkcjonowania gminy. Błędne decyzje, błędne zarządzenia wójta, liczne sprawy sądowe, konflikty z RG [link widoczny dla zalogowanych]
5. Brud w gminie. [link widoczny dla zalogowanych]
6. Kłamstwa i dezinformację . [link widoczny dla zalogowanych]
7. Kompromitujące wszystkich mieszkańców działania p. Piotrowskiego i wypowiedzi. [link widoczny dla zalogowanych]
8. P. Piotrowski w programie wyborczym w 2014r. zapowiadał dokończenie budowy gimnazjum o którym Sąd wypowiedział się , że nie miała szans od początku na ukończenie. P. Piotrowski twierdził, że dokończy…http://www.mogilany.info/samorzad-gminny/12-sprawy-gminne/331-sad-ta-inwestycja-od-samego-poczatku-nie-miala-racji-bytu
To tylko nieliczne przykłady kompromitacji p. Piotrowskiego jako wójta. Tylko dzięki dziewięciorgu radnych w tym p. Stokłosy nie doprowadził do całkowitej ruiny naszych finansów i inwestycji. P. Piotrowski nie wywiązał się ze swoich wyborczych zobowiązań, więc nie wywiąże się w następnej kadencji.
Proszę zwrócić uwagę, że p. Piotrowski został wyrzucony razem ze swoją małżonką ze Stowarzyszenia Przyjazna Gmina Mogilany za szkodzące działania na rzecz mieszkańców. Wyrzucony przez swoich wyborców otrzymał już czerwoną karkę, drugą taką „czerwoną kartkę” otrzymał od rady gminy , której radni zwrócili się o zarząd komisaryczny. Gdyby nie wybory, komisarz w naszej gminie już byłby od dawna. Nie głosuje na Piotrowskiego , bo powtórzy się dramatyczna sytuacja w naszej gminie z licznymi sprawami sadowymi i zarządem komisarycznym.
Głosuję na Grzegorza Stokłosę , bo chcę gminy dobrze zarządzanej przez człowieka kompetentnego i otoczonego społecznikami, radnymi i mieszkańcami życzliwymi innym osobom, potrzebującym pomocy, potrzebującym dobrego zarządzania w gminie.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.niezaleznemogilany.fora.pl Strona Główna -> Wójt Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Regulamin