Forum www.niezaleznemogilany.fora.pl Strona Główna www.niezaleznemogilany.fora.pl
Z życia mieszkańców Mogilan
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   GalerieGalerie   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

zerwanie umowy

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.niezaleznemogilany.fora.pl Strona Główna -> Wójt
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
reiszon
Dołączył: 27 Sie 2015
Posty: 62
Przeczytał: 1 temat

Pomógł: 3 razy
Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 11:35, 04 Sty 2017    Temat postu: zerwanie umowy

Wójt Piotrowski na stronie UG i "przyjaznej Gminy": [link widoczny dla zalogowanych] [link widoczny dla zalogowanych] obciążył odpowiedzialnością za zerwanie umowy o budowę gimnazjum poprzedniego wójta powołując się na pismo, które miało być załączone do tego oświadczenia. Niestety nie jest załączone - takie małe "roztrzepanie". Czy ktoś może ma styczność z tym pismem i mógłby go na tym forum udostępnić. Confused

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
opuntiaa
Dołączył: 12 Kwi 2015
Posty: 78
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Wto 17:52, 10 Sty 2017    Temat postu:

Jakie ma znaczenie zerwanie umowy, skoro obiecywał Piotrowski, że dokończy budowę? Dlaczego nie wznowił umowy i nie kontynuuje budowy? Cool

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
piotrek
Dołączył: 04 Lut 2017
Posty: 10
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 21:46, 10 Lut 2017    Temat postu:

Kto odpowie na pytanie:
Czy Rada Gminy podjęła uchwałę w sprawie wstrzymania budowy czy też zerwania umowy?
A jeżeli wstrzymanie budowy to czemu Wójt Musiał zerwał umowę?

Z zapisów protokołu wychodzi, że Rada została wprowadzona w błąd, że jeżeli podejmie uchwałę o wstrzymaniu budowy to gmina nie zapłaci kar umownych.Protokół Nr 4/2011 z posiedzenia IV Sesji Rady Gminy Mogilany w dniu 25 stycznia 2011 r. :


Zastępca Wójta Wiesław Sapalski – przedstawił aktualny stan budowy gimnazjum i problemy związane z finansowaniem inwestycji. Wskazał, że sytuacja, w której obecnie znajduje się Gmina Mogilany jest naprawdę dramatyczna, a kroki, które muszą być podjęte powinny zakładać zgodę Rady na podjęcie szeregu działań niepowodujących naruszenia warunków umowy z firmą „Przemysłówka”, tj, zerwania umowy, która wiązałaby się z zapłatą kary ok. 3 mln. zł.

Protokół Nr 5/2011 z posiedzenia V Sesji Rady Gminy Mogilany w dniu 28 lutego 2011 r.:

Radna Beata Gąsior - zgłosiła propozycję wprowadzenia do porządku obrad punktu dotyczącego podjęcia uchwały w sprawie wstrzymania realizacji inwestycji pod nazwą „Budowa Gimnazjum w Mogilanach z salą widowiskowo-sportową i zapleczem gastronomicznym – jadłodajnia”.

Rada Gminy Mogilany przystąpiła do głosowania nad wprowadzeniem do przodku obrad sesji projektu uchwały w sprawie wstrzymanie realizacji inwestycji pod nazwą „Budowa Gimnazjum w Mogilanach z salą widowiskowo-sportową i zapleczem gastronomicznym – jadłodajnia”.

W wyniku przeprowadzonego głosowania przy 7 głosach „za” i 8 głosach „przeciw” Rada Gminy Mogilany nie wprowadziła do porządku obrad projektu uchwały w sprawie „Budowa Gimnazjum w Mogilanach z salą widowiskowo-sportową i zapleczem gastronomicznym – jadłodajnia.

Zastępca Wójta Wiesław Sapalski – zwrócił się z wnioskiem o wprowadzenie jednak pod głosowanie projektu uchwały w sprawie wstrzymanie realizacji inwestycji pod nazwą „Budowa Gimnazjum w Mogilanach z salą widowiskowo-sportową i zapleczem gastronomicznym – jadłodajnia” oraz o jej przegłosowanie. Uzasadniając, że jeżeli Rada nie zobowiąże Wójta, nie pozwoli dokonać przerwania tej inwestycji, to dokumenty takie jak budżet i wieloletnia prognoza finansowa muszą zostać skorygowane o pewne kwoty. Bowiem zgodnie z prawem jesteśmy zobowiązani do wpisania wszystkich kwot, które są zawarte w podpisanych umowach.

Radny Stanisław Różański – wyjaśnił, że od dawna był taki zwyczaj, że wszystkie uchwały, które były podejmowane w Radzie, były zawsze przedstawiane najpierw na komisjach, a tej uchwały nie było. Poinformował również, że o sytuacji gimnazjum wiadomo już jakiś czas. W związku z tym Rada nie powinna podejmować tak poważnej decyzji w pięć minut przed rozpoczęciem sesji.

Przewodnicząca Rady pani Małgorzata Okarmus – przyznała rację Radnemu Stanisławowi Różańskiemu stwierdzając, że nie można Nas stawiać w takiej sytuacji, gdyż uchwała ma bardzo poważne skutki.

Przewodnicząca Rady Małgorzata Okarmus –zwróciła uwagę, że otrzymany przez nią projekt uchwały nie został podpisany przez radcę prawnego. Zapytała również na jakiej podstawie prawnej Rada ma podjąć tę uchwałę.

Rada Gminy Mogilany przystąpiła następnie do omawiania uchwały w sprawie wstrzymanie realizacji inwestycji pod nazwą „Budowa Gimnazjum w Mogilanach z salą widowiskowo-sportową i zapleczem gastronomicznym – jadłodajnia”. Przewodnicząca Rady poprosiła radną Beatę Gąsior o zaprezentowanie projektu uchwały. Radna Beata Gąsior odczytała projekt uchwały, oraz poinformowała, że projekt ten został podpisany przez nią oraz radną Joannę Nowicką.

Radny Stanisław Różański – stwierdził, że nie podoba mu się, że to Rada wstrzymuję realizację inwestycji, uważa, że to Wójt powinien ją wstrzymać. Dostaliśmy od pana Wójta informację, że roboty zostaną w tym roku wstrzymane i związku z tym będziemy mieli czas, aby o tym rozmawiać. Umożliwi nam to podjęcie dalszych decyzji co do dalszych losów budowy gimnazjum. Mówimy w tej chwili tylko o jednym wariancie, czyli o przerwaniu budowy gimnazjum, a przecież możemy zastanawiać się nad częściową kontynuacją budowy. Dlatego powinnyśmy się nad tym
dobrze zastanowić, a Wójt powinien mam przedstawić koncepcję rozwiązania tego problemu. Podejmujemy decyzję w sprawie przerwania realizacji inwestycji wartej wiele milionów złotych nie wiedząc jakie będą konsekwencję jej przerwania lub jej kontynuowania.

Przewodnicząca Rady Małgorzata Okarmus- wyjaśniła, że projekt uchwały dotyczy wstrzymania realizacji inwestycji pod nazwa budowa gimnazjum z salą widowiskowo-sportową i zapleczem gastronomicznym, co oznacza, że na razie będzie wstrzymanie realizacji tego zadania, a czy nie będzie ono kontynuowane w części, okaże się dopiero przy realizacji budżetu.

Radca prawny Sylwia Sieńko-Smaga – wyjaśniła
Oczywiście decyzję o tym co robić z gimnazjum można odwlekać do przyszłego roku, ale należy wziąć pod uwagę, ze jeżeli zostanie przez Radę podjęta uchwała o wstrzymaniu realizacji inwestycji dot. budowy gimnazjum, to daje to szanse panu Wójtowi do odstąpienia od umowy, z uwagi na kryzys powodujący spadek dochodów budżetu, na podstawie ustawy prawo zamówień publicznych, która pozwala na odstąpienie od umowy bez zapłaty kar umownych, w razie zaistnienia istotnej zmiany okoliczności, z której wynika, że realizacja inwestycji nie leży już w interesie publicznym, czego nie można było przewidzieć w chwili zawarcia umowy
Jeżeli nie skorzystamy z tej możliwości, a jednocześnie w budżecie i wieloletniej prognozie finansowej nie zaplanujemy na tę inwestycję środków, to Przemysłówka po uzyskaniu informacji, że w budżecie na ten rok nie ma środków na ten cel może sama odstąpić od umowy.

W wyniku przeprowadzonego głosowania Rada przy 7 głosach „za” i 8 głosach „wstrzymującym się; Rada Gminy Mogilany podjęła Uchwałę Nr V/18/2011 Rady Gminy Mogilany z dnia 28 lutego 2011 r. w sprawie „Budowa Gimnazjum w Mogilanach z salą widowiskowo-sportową i zapleczem gastronomicznym – jadłodajnia”.

Protokół Nr 6/2011 z posiedzenia VI Sesji Rady Gminy Mogilany w dniu 28 marca 2011 r. :

Informacje Wójta Gminy dot. realizacji Uchwały Rady Gminy Mogilany Nr V/18/2011 z dnia 28 lutego 2011 r. w sprawie wstrzymania realizacji inwestycji pod nazwą „Budowa Gimnazjum w Mogilanach z salą widowiskowo-sportową i zapleczem gastronomicznym – jadłodajnia”:
W dniu 21 stycznia 2011 r. odbyło się w Urzędzie Gminy Mogilany spotkanie z wiceprezesem firmy Przemysłówka. Po tym spotkaniu zostało skierowane do wykonawcy pismo z prośbą o określenie minimalnych warunków umożliwiających kontynuację budowy gimnazjum w 2011 roku. W odpowiedzi firma Przemysłówka napisała, że dopuszcza możliwość przedłużenia inwestycji o jeden rok.
W dniu 28 lutego 2011 r. Uchwałą Rady Gminy Mogilany zaprzestano kontynuację budowy gimnazjum. W dniu 1 marca 2011 r. firma Przemysłówka pismem została poinformowana o decyzji odstąpienia od realizacji budowy gimnazjum w Mogilanach. W odpowiedzi na to pismo firma Przemysłówka wezwała Gminę Mogilany do zapłaty kary w wysokości 2 800 000,00 złotych tytułem odszkodowania za odstąpienie od umowy na budowę gimnazjum.

Radny Stanisław Różański – poinformował, że jak została podjęta uchwala w sprawie przerwania budowy gimnazjum to myślał, że zostaną przez Wójta podjęte rozmowy z firmą Przemysłówka, a nie zakończy się to wysłaniem pisma.
Radny Stanisław Różański – poinformował, że po co gmina sama wystąpiła o zerwanie umowy. Mogła to zrobić firma Przemysłówka bo i tak trzeba będzie płacić kary umowne. Ponadto Radny Stanisław Różański odniósł się do zapisów zawartych w tej sprawie w protokole z V Sesji Rady Gminy Mogilany.

Zastępca Wójta Wiesław Sapalski – wyjaśnił, że aby można było skorzystać z podjęcia działań w sprawie nie płacenia kar umownych należało podjąć działania przez gminę w celu wypowiedzenia tej umowy i spróbowania obrony na drodze sądowej. Pozostawienie inicjatywy w tej sprawie firmie Przemysłówka takich możliwości nam nie daje, o czym na poprzedniej Sesji Rady Gminy Mogilany szczegółowo mówiła radca prawny Sylwia Sieńko-Smaga.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kendularaca
Dołączył: 06 Mar 2016
Posty: 36
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Wto 16:57, 14 Lut 2017    Temat postu:

piotrek napisał:
Kto odpowie na pytanie:

Zastępca Wójta Wiesław Sapalski – wyjaśnił, że aby można było skorzystać z podjęcia działań w sprawie nie płacenia kar umownych należało podjąć działania przez gminę w celu wypowiedzenia tej umowy i spróbowania obrony na drodze sądowej. Pozostawienie inicjatywy w tej sprawie firmie Przemysłówka takich możliwości nam nie daje, o czym na poprzedniej Sesji Rady Gminy Mogilany szczegółowo mówiła radca prawny Sylwia Sieńko-Smaga.


To jest jasne, żeby cokolwiek zrobić w celu zmniejszenia kar umownych należało umowę wypowiedzieć. Tak p. Musiał zrobił i dobrze zrobił. A p. Piotrowski dlaczego nie wniósł do sądu o miarkowanie kary? Dlaczego nie walczył o finanse gminy, tylko odstąpił na piśmie od dalszych sporów na drodze sądowej by spłacać wszystko ile firma zażąda z naszych pieniedzy?


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Jedno Oko Na Maroko
Dołączył: 22 Mar 2015
Posty: 90
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 23 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Gmina Mogilany

PostWysłany: Śro 18:33, 15 Lut 2017    Temat postu:

Podrzucenie przez Musiała tego kukułczego jaja Piotrowskiemu, to majstersztyk i mistrzostwo świata. Laughing Laughing Laughing

Post został pochwalony 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
faridara
Dołączył: 16 Paź 2015
Posty: 16
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Czw 9:08, 16 Lut 2017    Temat postu:

Jedno Oko Na Maroko napisał:
Podrzucenie przez Musiała tego kukułczego jaja Piotrowskiemu, to majstersztyk i mistrzostwo świata. Laughing Laughing Laughing


I to jest róznica między Piotrowskim i Musiałem. Dla Musiała to było do załatwienia, dla Piotrowskiego nie jest.Dla Piotrowskiego sprawa gminy jest kukułczym jajem- jak funkcja Wójta sprawowana przez Piotrowskiego. Niech Piotrowski zostawi to "kukułcze jajo" i odejdzie sobie z Panem Bogiem, jak jest taki pokrzywdzony tym "kukułczym jajem". Cool


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.niezaleznemogilany.fora.pl Strona Główna -> Wójt Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Regulamin